ABD'den F-16 kararı: Türkiye’ye satışını koşullara bağlayan eklemelerin ikisi de çıkarıldı

Dikkat! bu haber “SuperHaber” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

ABD 2023 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) tasarısının Senato versiyonundan, Türkiye’ye F-16 savaş uçağı satışını koşullara bağlayan eklemelerin ikisi de çıkarıldı.

ABD Temsilciler Meclisi’ne sunulan 2023 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa tasarısında, Türkiye’ye F-16 savaş uçağı satışı için “Yunanistan hava sahasına yönelik sürekli ihlallerde kullanılmayacağı” şartı konulmuş, Türkiye teklife tepki göstermişti.

Tasarının Senato’ya sunulan halinde Türkiye’ye F-16 satışını şarta bağlayan düzenlemeler çıkarıldı.

BIDEN YEŞİL IŞIK YAKMIŞTI

Rusya’dan S-400 satın aldıktan sonra F-35 programından çıkarılan Türkiye, geçen yıl ABD’den 40 adet F-16 savaş uçağı ve F-16’lar için 80 adet modernizasyon kiti satın almak için talepte bulunmuştu. ABD Başkanı Joe Biden’ın birkaç ay önce yeşil ışık yaktığı Türkiye’ye F-16 satışı, ABD yönetimi içinde itirazlara yol açmıştı.

Madrid’deki NATO ……

Devamını okumak için: https://www.superhaber.tv/abdden-f-16-karari-turkiyeye-satisini-kosullara-baglayan-eklemelerin-ikisi-de-cikarildi-haber-420838

Kaynak :
https://www.superhaber.tv/abdden-f-16-karari-turkiyeye-satisini-kosullara-baglayan-eklemelerin-ikisi-de-cikarildi-haber-420838

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir