Buradasınız
Anasayfa > GÜNCEL HABERLER > BM, Rusya’nın ilhakını kınayan kararı kabul etti: Çin çekimser

BM, Rusya’nın ilhakını kınayan kararı kabul etti: Çin çekimser

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, Rusya’nın Ukrayna bölgelerini ilhakını kınayan kararı 143 ülkenin oyuyla kabul etti.

Fotoğraf: AA

Rusya, Ukrayna’nın Luhansk, Donetsk, Herson ve Zaporjiya bölgelerinin ilhak edilmesini öngören yasayı kabul etmişti. 193 üyeli Genel Kurul’da buna ilişkin oylamada 143 ülke Rusya’nın hamlesinin kınanması yönünde lehte oy kullanırken, aralarında Rusya, Venezuela, Kuzey Kore, Belarus ve Suriye’nin de bulunduğu 5 ülke karşı oy kullandı.

Çin ve Hindistan’ın aralarında olduğu 33 ülkeyse çekimser kaldı.

Bütün devletlere ve uluslararası kuruluşlara, Rusya’nın Ukrayna’nın doğusundaki dört bölgede herhangi bir girişimini tanımama ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/bm-rusyanin-ilhakini-kinayan-karari-kabul-etti/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/bm-rusyanin-ilhakini-kinayan-karari-kabul-etti/

Cüneyt
Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.
https://www.turuncugundem.com

Bir cevap yazın

Top