Bolu'daki balık ölümlerine adli soruşturma başlatıldı

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Bolu Gölköy Barajı’nda 4 Ekim tarihinde balık ölümleri yaşandığı yönünde alınan uyarılar sonrası bölgeye giden ekipler, hem sudan hem de balıklardan örnek aldı. Bolu Valisi Erkan Kılıç, ölümlerle ilgili inceleme başlatıldığını söyledi.

Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. AA’nın haberine göre, savcılık tarafından çok yönlü adli soruşturma başlatıldı. 

Yetkililer, kıyıya vuran ölü balıkların alınmaması, kıyıda yüzen baygın haldeki balıkların avlanıp tüketilmemesi uyarısında bulundu.

Balık ölümlerinin sürdüğü Gölköy Barajı’nda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce başlatılan incelemeler devam ediyor.

Konuyla ilgili daha önce açıklama yapan Bolu Valisi Erkan Kılıç, “Numuneler alındı. Bunların tahlil ve araştırmaları laboratuvarlarda yapılacak. Ona göre sonuç ortaya çıkacaktır. Şu anda olay inceleme boyutunda. Bakıp değerlendireceğiz, hangi adımları atmamız gerekiyorsa ona göre adım atmaya çalışacağız” demişti. (HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/boludaki-balik-olumlerine-adli-sorusturma-baslatildi-galeri-1584281

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir