Çamaşır Makinesinden Kötü Koku Gelmesi Sorunu Neden Olur? Kötü Kokan Çamaşır Makinesi Nasıl Temizlenir?

Tüm çamaşırların yüzde yüz hijyenik hale getirilebilmesine yardımcı olan çamaşır makinelerinde düzenli bakım ve temizlikte çok önemlidir. Cihazınızı daha uzun ömürlü olarak her zaman yüksek performanslı bir şekilde hem de güvenli bir şekilde kullanmak için düzenli olarak temizlemelisiniz. Çamaşır makinenizden kötü koku gelmesi şeklinde bir şikayetiniz bulunuyor ise olası nedenlerinden birisi bu olabilir. Ancak kesin bir tanılama işlemi için uzmanlarımız tarafından cihazınızın kapsamlı bir değerlendirmeden geçirilmesi gerekir. Bu işlemden yararlanmak için Kartal Bosch Servisi firmamızı 7/24 arayabilir ve destek alabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinde Kötü Koku Oluşumu Neden Olur?

Her çamaşır tipine uygun şekilde yıkama yaparak hem güvenli hem de kaliteli bir temizlik sağlayan çamaşır makinesinde kötü koku en büyük sorunlardan birisidir. İçerisinde deterjanla çamaşırlar yıkanan bir sistemin hoş olmayan kokular yayması genellikle şaşırtıcı olabilir. Ancak bu son derece olası bir durumdur. Özellikle de düzenli olarak kazan temizliği yapılmayan makinelerde bu sorunu çok sık görüyoruz. Bu yüzden Ataşehir Bosch Servisi merkezimizin profesyonel ve uzman teknikerleri, çamaşır makinesi kazan temizliğini düzenli olarak ve uygun malzemeler ile yapmanızı tavsiye etmektedir.

Cihazınızda kötü koku oluşumu bunun yanı sıra tahliye hortumundan kaynaklı olarak da ortaya çıkabilmektedir. Özellikle su tahliye hortumunun bağlı olduğu pis su kanalından ters rüzgar ile geri tepme olabilir. Bu durumda makinenizin içerisinde hoş olmayan kokular yayılmasına neden olabilir. Yüksek su sıcaklıkları ile de bu kokular makinenizin içerisine sinebilir.

Çamaşır Makinesindeki Kötü Kokular Nasıl Giderilir?

Çamaşır makinenizde kötü koku oluşumundan şikayetçiyseniz, yapabileceğiniz/izleyebileceğiniz birkaç adım bulunmaktadır. Çamaşır makinenizin tahliye hortumlarını çıkartmayla işe başlayabilirsiniz. Makine temizleyici ürünler ile de makinenizin tüm iç kısmını iyice temizlemelisiniz. Daha sonra yüksek su sıcaklığında olacak şekilde makinenizi boş şekilde çalıştırmalısınız. Ayrıca periyodik olarak makinenizin lastik bileşenlerini silmeye özen göstermelisiniz. Özellikle kazan ile kapak arasındaki lastiği mutlaka birkaç yıkamada bir silmeye ve çalışmadığı sürelerde kuru kalmasına dikkat etmelisiniz.

Makinenizi yıkama sonrasında boşalttıktan sonra hemen kapatmak yerine kapağını biraz aralık bırakmalısınız. Bu şekilde sıcaklığı atmasını ve hava sirkülasyonuyla kötü koku oluşmasını engelleyebilirsiniz. Çamaşır makinenizde tüm bu işlemleri yapmanıza ve dikkatli kullanım gerçekleştirmeniz rağmen böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız profesyonel kontroller için Küçükyalı Bosch Servisi merkezimize başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir