Çamaşır Makinesinin Başlat Düğmesi Çalışmıyor, Başlat Düğmesi Arızası Nasıl Çözülür?

Yeni nesil teknolojileri sayesinde çok daha kaliteli ve çok daha tasarruflu bir çamaşır yıkama imkanı getiren çamaşır makinelerinde de çeşitli sorunlar yaşanabiliyor. Ne kadar gelişmiş ve kaliteli teknolojiye sahip olsa da tüm çamaşır makinelerinde çeşitli arızalanmalar görülebilir. Bu arızalanmalar kimi zaman kullanım hatası kimi zamanda çevresel faktörler nedeniyle meydana gelebiliyor. Özellikle yaygın olarak görülen çamaşır makinesinin başlat düğmesinin tepki vermemesi sorunu Sarıgazi Arçelik Servisi merkezine bildirilen en temel sorunlardan birisidir. Çamaşır makinesine çamaşırlar doldurulup, deterjan ve yumuşatıcının ilave edilmesinden sonra program seçimi yapılır. Programın başlatılabilmesi için daha sonra başlat düğmesine basılır. Bu düğmeye basıldıktan sonra tepki alınamaması bir sorun olduğuna işaret etmektedir.

Çamaşır Makinesinin Başlat Düğmesi Neden Çalışmıyor?

Çamaşır makinesinde programı başlatabilmek için tüm ön hazırlıklar yapıldıktan sonra başlat düğmesine basılması gerekir. Çalışma prensibine uygun olarak ön hazırlığı doğru şekilde hazırlayan ve başlat düğmesine basan kullanıcı, makinenin tepki vermemesi ile karşı karşıya kalabilmektedir. Böyle bir durumda Ataşehir Arçelik Servisi merkezi hizmetlerine başvuru gerçekleştirmesi gerekebilir. Ancak profesyonel çamaşır makinesi servisi hizmeti başvurusu yapmadan önce yapabileceği basit bir kontrol bulunmaktadır. Çamaşır makinesinin bağlı bulunduğu elektrik tesisatı ve iç elektrik aksamına bağlı olarak statik oluşabiliyor. Statik oluşması da başlat düğmesine basıldığında tepki alınamamasına neden oluyor. Böyle bir durumda çözüm sağlayabilmek için çamaşır makinesinin fişi çekilerek, bir sonra taş zemin üzerinde kalacak şekilde beklenmelidir. Belirli bir süre bekledikten sonra fişi takılarak, yeniden başlat düğmesine basıldığında tepki alınacaktır.

Çamaşır makinesinde statik problemi söz konusu olmamış ise başlat düğmesinin tepki vermemesinin altında yatan ana neden elektronik kart arızasıdır. Bu durumda yapabileceğiniz bir müdahale şansı bulunmadığından Ümraniye Arçelik Servisi merkezi profesyonel hizmetlerine başvuru gerçekleştirmelisiniz. Çamaşır makinesinin elektronik kartı bilgisayarlı ortamda kontrolden geçilerek, gerekli olan onarım müdahaleleri gerçekleştirilir. Onarım ile kalıcı çözüm sağlanamaz ise elektronik kartı yenisi ile değiştirilmektedir. Orijinal yedek parçası ile yapılan değişim sayesinde çamaşır makinesinin başlat düğmesine basılarak, çalıştırılamaması sorununun kesin olarak çözüme kavuşturulması sağlanabilmektedir.

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir