Didem İnselel Kimdir? Nerelidir? Yaşı Kaç? Hangi Dizilerde Oynadı?

Uğur Didem İnselel, 13 Temmuz 1976’da İstanbul’da doğmuştur. Türk dizi, sinema oyuncusu ve program sunucusudur.

Adı: Uğur Didem İnselel
Doğum Tarihi: 13 Temmuz 1976
Doğum Yeri: İstanbul
Boyu: 1.72
Kilosu: 56
Burcu: Yengeç
Göz Rengi: Kahverengi
Kardeşleri: İki tane kız kardeşi var
Instagram: https://www.instagram.com/dideminselel/?hl=tr
Evcil Hayvanları: Kedisi İzzet

Çocukluk yılları: Çocukluğumdan beri hayatta en ustaca yaptığı şey ‘hayal kurmak’ hayallerine yürekten inanıyor ve önem veriyor. Bu hayallerden bir tanesi de oyunculuk. Ortaokul yıllarımdan beri reklam filmlerinde oynuyor, lise bittiğinde konservatuvar sınavına giriyor ilk sene kazanamayınca annesi o yıl açılan Akademi İstanbul’a girmesini öneriyor. Böylelikle oyunculuk serüveni başlıyor.

Eğitim hayatı: Tarabya Özel Dost Lisesinden mezun oldu. Şahika Tekand Studio Oyuncuları’nda ve Akademi İstanbul Radyo Televizyon Bölümü’nde eğitim aldı.

Oyunculuğa ilk adım: 2003 yılında ilk oynadığı ve yönetmenliğini Şerif Gören ile Orhan Oğuz’un yaptığı “Serseri Aşıklar” adlı televizyon dizisinde Nurseli İdiz, Salih Güney, Müjde Ar, Yeşim Büber, Levent Üzümcü, Yeliz Tozan, Nilüfer Açıkalın, Fadik Sevin Atasoy, Gökhan Mumcu, Uğur Kıvılcım, Yosi Mizrahi, Fatma Belgen, Ali İpin, Ayten Erman, Didem Balçın ile birlikte rol aldı.

Hangi proje ile parladı? 2007 – 2010 yılları arasında, Dağhan Külegeç, Pelin Karahan, İbrahim Kendirci, Aslı Enver, Sarp Apak, Ceren Moray, Lale Mansur ile birlikte rol aldığı “Kavak Yelleri” adlı dizi ile dikkatleri üzerine çekti.

Kişilik özellikleri: Sorumluluk duygusu çok gelişmiş, vicdanlı, aklına koyduğunu yapan, inandıklarından taviz vermeyen, ,inanmadığı hiç bir ortamda yer almayan.

Kariyer gelişimi: Akademi İstanbul Radyo Televizyon Bölümü’nde okurken haber merkezlerinden başlayıp, kamera arkasında birçok birimde çalıştı. Okul bittikten sonra Kanal D Ana Haber Merkezi’nde staj yaptı. 6-7 ay “Ateş Hattı” gibi programlarda çalıştı. Daha sonra bir reklam yapım şirketinde işe başladı ve 3-4 yıl kadar devam etti. 1999 yılında Melodi Programı’nda sunuculuk yaptı. Mart 2010 ayında KANAL D’de başlayan “Ne Yapmalı” adlı yepyeni bir programı Fatih Portakal ile birlikte sundu.

Sosyal: Arkadaşları ve ailesiyle vakit geçirmekten zevk alıyor.

Düşünce yapısı: “Güzellik, eğer altı boşsa elbette ki dezavantaj. Her alanda hem de. Kendinizi doğru ifade edebildiğiniz sürece sorun yok. Ama kendi adıma pek Türk tipi olmamamın dezavantaj olduğunu söyleyebilirim rahatça. Çok istedim ama sıradan mahalleli bir kadını oynayamadım bugüne kadar mesela.”

Sette nasıl birisi? “ İnandığım her şeyi yaparım, oyunculuğun sınırı olmadığını düşünüyorum.”

Mutluluk Kaynağı: Çocukken kurduğu hayallerin gerçekleşiyor olması.

İlk sinema filmi: 2015 – Ahu Öztürk / Toz Bezi

Hayran olduğu kişi: Dedesi; “Sırtımı güvenle dayanabildiğim tek insan bu hayatta… Tanıdığım erkekler içinde tek adam gibi adam o…”

Aşk tanımı: “Aşk var mı ki? “Artık” var mı ki? Hangimiz kalbimiz elimizde dolaşıyoruz artık. Kaçımızın ayağı yerden kesilmiş? Hesapsız kitapsız kim dalabiliyor en derinlere? Şarkı tutan kaldı mı? Durduk yerde sırıtan insanlar neredeler? Sırf “o”aramadı diye iştahı kesilenler? Aşk, teknolojiyi sevmedi. Plan,program istemedi. Küstü gitti bize… Ama ben tanıdım onu, vardı biliyorum”

Evliliği düşünüyor mu? “Evliliğe inanmıyorum bu devirde. Büyük laflar etmeyi sevmem. Yapmam dediğim çok şeyi yaptım çünkü…Bir gün bir perde iniverir benim gözüme de evleniveririm. Hayat bu,belli mi olur?”

Hayata bakışı:  Feokromositoma diye bir hastalık yaşadı teşhisi 3 senede konabildi bu sebeple sıkıntılı bir dönem geçirdi, bu hastalık O’na çok şey öğretti; “İhmal ettiğim insanları fark ettim, önemsediklerimin gereksizliğini. Ve birçok şey… İyi ki olmuş yani”

İş hayatına bakışı: Özellikle çok başrollü işlerin bir parçası olmaya dikkat ediyor, “ Hikaye, yönetmen, cast, yapım, kanal bir bütün. Ve bu bütünün içime sindiği projelerde yer almaya özen gösteriyorum” diyor.

Kariyer planı: Komedi yapmak istiyor.

Kaygıları: “Biz ne zaman inançlarımız yüzünden birbirimizin gözünü çıkaracak hale geldik? Ne zaman “korkudan” susmaya başladık bu kadar. Adalet diliyorum, sükunet istiyorum acilen. Yasları bile yarıştıran bir toplumun parçası olmaktan utanç duyuyorum… Bu günler zor günler, vicdan diliyorum tüm taşlaşmış kalplere. Yürekten! Herkes farklı birbirinden. Farklı yaşamlar farklı düşünceler oluşturuyor. Başka bir şehirde yaşayan birinin, benim evimin penceresinden görünen manzarayı anlatmasını bekleyemem. Tüm farklılıklarımıza rağmen sevilecek bir şeyler bulabilmek marifet bence… Ama kadın ya da erkek, vicdan sahibi olmayan biriyle aynı noktada buluşmam imkansız, bunu biliyorum. ”

Keşke ben oynasaydım dediği rol: Hala seyrederken içinin eriyip gittiği roller var. Aklından hiç çıkmayan takıntı haline getirdiği dizi kahramanı ‘Fahriye Abla’.

DİZİLERİ

2019 – Aşk Ağlatır – Zeynep
2018 – İstanbullu Gelin – Gözde
2017 – Dayan Yüreğim – İnci
2016 – Arkadaşlar İyidir – Ayşe
2014 O Hayat Benim – Fulya
2013 Beni Böyle Sev – İnci
2011 Sen De Gitme – Neşe
2009 Kahramanlar – Zeliha
2007 Kavak Yelleri – Gönül Kaygısız
2006 Sahte Prenses – Neslihan Sanlı
2006 29-30 – Eda
2004 Camdan Pabuçlar
2003 Serseri Aşıklar

SİNEMA FİLMLERİ

2016 – Sonsuz Aşk
2015 – Toz Bezi –Aslı
2006 – Re (Kısa Film)

TİYATRO

2020 – Sır
2019 – Süper İyi Günler
2018 – Durdur Şunu

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir