Buradasınız
Anasayfa > TEKNOLOJİ > Dünya Çapında 1 Milyardan Fazla Etkin iPhone Kullanıcısı Var

Dünya Çapında 1 Milyardan Fazla Etkin iPhone Kullanıcısı Var

Apple, şu anda dünya çapında 1 milyardan fazla aktif iPhone kullanıcısı olduğunu duyurdu. Bu ABD’li şirketin, iPhone’ların tüketiciler ve meraklılar arasındaki büyük popülaritesini gösteren büyük bir başarısıdır. Apple CEO’su Tim Cook, dünya çapında aktif olan 1,65 milyardan fazla Apple cihazı olduğunu söyledi.

Apple’ın iPhone’ları için bu tür istatistikleri rapor etmesi alışılmadık bir durum değil. Çünkü cihazlar genellikle satış rakamları açısından listelerin başında geliyor. Apple iPhone X, iPhone XR, iPhone 11 ve 2. nesil iPhone SE gibi modeller, geçtiğimiz yılların birkaç çeyreğinde satış listelerinin başında yer aldı.

Üstelik Apple, Hindistan gibi pazarlarda son çeyrekte rekor sayıda iPhone sattığı bildirdi. Aynı zamanda bu gibi pazarlarda faaliyetlerini genişletmesiyle birlikte, aktif iPhone’ların sayıları önümüzdeki günlerde muhtemelen yükselecek. Apple’ın iPhone’larını kullanıcılar arasında popüler yapan bir başka faktör yazılım desteğidir.

En son iOS sürümü, 2015 yılında piyasaya çıkan iPhone 6S ve 6S Plus’ı bile destekliyor. Bu nedenle kullanıcıları kendisine çekiyor. Çünkü Apple, eski modelleri kullanan kullanıcılar için de uzun süre güncelleme göndermeye devam ediyor. Raporlara göre Apple, 2016’da milyarlarca iPhone modeli sattı. Ayrıca Ocak 2019’da, şirketin dünya çapında 900 milyondan fazla aktif iPhone’a sahip olduğu bildirildi.

Apple, belirli bir cihazın son 90 gün içinde bir Apple servisiyle etkileşime girmesi durumunda bir cihazı aktif olarak kabul ediyor. Bu nedenle şirketin tahminine göre, şu anda aktif durumda olan 1,65 milyardan fazla Apple cihazı var. Bununla birlikte bunların çoğunluğunu iPhone’lar oluşturuyor.

“Dünya Çapında 1 Milyardan Fazla Etkin iPhone Kullanıcısı Var” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Cüneyt
Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.
https://www.turuncugundem.com

Bir cevap yazın

Top