İBB işçilerine silahlı saldırı

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Ümraniye’de yol asfaltlama çalışması yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) işçilerine silahlı saldırı düzenlendi. Bir işçi yaralandı.

AA’nın aktardığına göre, Dudullu Baraj Yolu’nda asfalt çalışması yapan İBB’ye bağlı işçiler yolu trafiğe kapattı. Asfaltlama çalışması devam ederken iddiaya göre içerisinde 5 kişi bulunan bir otomobil, yolun kapalı kısmından geçmek istedi. Çalışma yapan işçiler izin vermedi. Yaşanan tartışmanın ardından otomobildekiler bölgeden ayrıldı. Alkollü olduğu iddia edilen kişiler otomobille geri dönerek yol çalışması yapan işçilere silahla ateş etti. Saldırıda bir işçiye kurşun isabet etti.

Yaralı işçi Çağlar Ç. Prof. Dr. İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Yaralı işçinin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

13 BOŞ KOVAN

Olay yeri inceleme ekipleri, olay yerinde 13 boş kovan topladı. Kaçan saldırganları yakalamak için çalışma başlatıldı.

Saldırıya uğrayan işçilerden Mesih A. o anları şöyle anlattı:

“Gece yol çalışması yapıyorduk. Bizim arkadaşlar makine arıza verdiği için duruyorlar. Bir Megane geliyor. Arabada 5 kişi var. Yoldan geçmek istiyorlar, bizimkiler izin vermiyor. Kaza yaparsınız diyorlar. Onları uyarıyorlar. Onlarda, “Bekleyin 10 dakika sonar geleceğiz” diyorlar Gerçekten 10 dakika sonra geliyorlar. Bize ateş açtılar. Biz de kaçtık. Bir yaralı arkadaşımız var. Durumu iyi. Olay saat 04.30 sularında oldu.” (HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/ibb-iscilerine-silahli-saldiri-haber-1584365

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir