Buradasınız
Anasayfa > OTO HABER > İngiltere, Elektrikli Otomobile Geçenlere 6 Bin Sterlin Destek Verecek

İngiltere, Elektrikli Otomobile Geçenlere 6 Bin Sterlin Destek Verecek

İngiltere, vatandaşların yeni nesil elektrikli otomobillere geçiş yapması için önemli bir adım atıyor. İngiliz hükümeti tarafından eski nesil dizel ve benzinli motora sahip araçlarını değiştirip elektrikli otomobile geçenlere 6 bin sterlin destek verilecek.

The Telegraph tarafından yayınlanan habere göre, İngiltere Başbakanı Boris Johnson kararın açıklanacağı günü önemle bekliyor. 6 Temmuz tarihinde açıklanacak karar ile belirli teşvik ve desteklerin verilmesi planlanıyor.

Verilecek olan bu destekler ile birlikte ülkede elektrikli otomobil kullanımının artması hedefleniyor. Aynı zamanda elektrikli otomobil satışlarının artmasıyla bu şirketler de önemli bir kazanç elde edecek. En önemlisi ise çevreye duyarlı otomobillere geçilmiş olacak.

İngiltere’de otomobil devleri elektrikli modellerin üretimine devam ediyor. Örnek olarak Nissan, Sunderland’de yer alan fabrikasında tam elektrikli olan Leaf modelinin üretimini gerçekleştirmektedir. Bunun yanında MINI markası da Oxford’daki fabrikasında elektrikli Cooper modelini üretmektedir.

Telegraph’ın haberinde, İngiliz hükümeti tarafından yapılması planlanan hurda teşviki paketi sayesinde Nissan’ın ortağı olan Renault markasının da elektrikli otomobillerinin İngiltere’deki satışlarında artış yaşanacağı belirtiliyor. Ayrıca Sunderland’deki fabrikada ek kapasiteli olarak Renault’un Captur modelinin de üretileceği söyleniyor.

Hükümetin uygulayacağı destek programı ile birlikte bir İngiliz markası olan Jaguar Land Rover’ın I-Pace isimli elektrikli modeline olan düşük ilginin de artması beklenmektedir. Bu model, şirketin tam elektrikli SUV sınıfındaki ilk modelidir. Şirketin İngiltere’deki fabrikalarında üretimin artması beklenmektedir.

“İngiltere, Elektrikli Otomobile Geçenlere 6 Bin Sterlin Destek Verecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Cüneyt
Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.
https://www.turuncugundem.com

Bir cevap yazın

Top