Kasapoğlu: 1200 sözleşmeli yeni yurt yönetim personeli alacağız

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – ‘2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ programı kapsamında Adana’da konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 1200 sözleşmeli yeni yurt yönetim personeli alacaklarını açıkladı. Kasapoğlu, alım ilanlarının Resmi Gazete’de yayımlanacağını, başvuruların ise e-Devlet üzerinden alınacağını söyledi.

Yurt konusunda bazı istatistikler açıklayan Kasapoğlu, “21 yıl önce Adana’da gençlik merkezi yoktu. Şimdi ise 5 tane var. Adana’da 2 yurt vardı. Şimdi bu rakam 9’a çıktı. Bu yıl Adana’da yurt başvurusu yapan gençlerimizin hepsi yerleşti. Türkiye genelinde yüzde 92 yerleştirme oranıyla başarı sağladık. Bunun dünyada örneği yok. Ayrıca Adana’da 45 spor tesisi sayısını 97’ye çıkardık. Yeni Adana Stadyumu’nu hizmete açtık. 137 olan spor kulübü sayısı 542’ye çıktı. Lisanslı sporcu sayısı ise 11 binlerden 119 binlere ulaştı. Spor kulübü sayısını 5, lisanslı sporcu sayısını 20 katına çıkarmış olduk” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde 70 bin olduğunu ifade eden Kasapoğlu, “Üç hafta önce Ankara’da 105 yurdun açılışını yaptık. İstanbul’da yeni yurt çalışmalarımız devam ediyor. Ailemize yeni motivasyonlar taşıyan arkadaşlar alarak büyütüyoruz. Bu bağlamda 1200 sözleşmeli yeni yurt yönetim personeli alacağımızı paylaşmak istiyorum. Alım ilanlarımız Resmi Gazete’de yayınlanacak. Başvuralar e-Devlet üzerinden alınacak” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/kasapoglu-1200-sozlesmeli-yeni-yurt-yonetim-personeli-alacagiz-haber-1583988

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir