Mehmet Ocaktan: AK Parti'nin 'Taliban yasası' iyi gol oldu

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Gazeteci Mehmet Ocaktan, bugünkü köşesinde ‘Taliban yasası iyi gol oldu’ başlıklı bir yazı yazdı. AK Parti’nin anayasa değişikliği ile başörtüsü meselesini çözmek gibi bir niyeti olsa 20 yıl beklemeden bu meseleyi halledebileceğini söyleyerek, “Eğer demokratik değerlere inansaydı tam seçime giderken basının ve toplumun sesini kısmak için bugüne kadar kimsenin aklına gelmeyen ‘Taliban yasası’ ile özgürlük iklimini zehirlemeyi aklından bile geçirmezdi.” diye yazdı.

‘TWITTER KAPATILABİLİR, KONUŞMALAR SUÇ SAYILABİLİR’

AK Parti ve MHP’nin hazırladığı sansür yasasını “Taliban yasası” olarak değerlendiren Ocaktan, “Sansür yasasının hedefi son derece açık, yasa içinde yer alan “gerçeğe aykırı bilgi” ifadesi ile basının sesi kısılabilir, Twitter kapatılabilir, bilim insanlarının konuşmaları rahatlıkla suç sayılabilir, Prof. Dr. Naci Görür’ün de ifade ettiği gibi özellikle yer bilimcileri açısından son derece tehlikeli, bilim insanlarının uyarılarının kanıtlanması somut olarak mümkün olmadığı için pekala ‘korku ve paniğe’ sevk ediyorlar diye tutuklanabilirler… Kısacası AK Parti, Türkiye’nin sesini kısmak için adeta bir korku yasası çıkarıyor.” diye ifade etti. (KAYNAK)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/mehmet-ocaktan-ak-partinin-taliban-yasasi-iyi-gol-oldu-haber-1584242

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir