Buradasınız
Anasayfa > GÜNCEL HABERLER > Mercedes’in ilk elektrikli otomobili

Mercedes’in ilk elektrikli otomobili

Mercedesin ilk elektrikli otomobili resmi olarak tanıtıldı.

 

Mercedes’in ilk elektrikli otomobilinin hakkında

Mercedes-Benz EQC isimli araç bir Suv modeli olarak karşımıza çıkıyor. İsviçre’deki Dieter Zetsche adlı etkinlikte tanıtılan otomobil, Merceds tarafından “yeni bir dönemin başlangıcı” olarak tanıtıldı.

ABD’ de 2020 yılında yola çıkacak olan Mercedes-Benz EQC400 4MATIC SUV modelinin fiyatı hakkında belirli bir açıklama yapılmadı ve aracın üretimine 2019 Almanya’da başlanacağı belirtildi.

mercedes-ten-yeni-elektrikli-suv-konsepti

 

Mercedes-Benz EQC400 4MATIC özellikleri

EQC’nin  80 kilowatt-saatlik bir şarj aletiyle, 40 dakika içinde yüzde 10’dan yüzde80’e kadar şarj edilebileği söylendi. Aracı diğer elektrikli otomobillerden ayıran özellikleri ise içerisindeki teklonojiler. EQC, Mercedes’in yeni MBUX arayüzlü eğlence ve bilgi sistemine sahip aracın ön tarafında 10.25 inçlik bir ekranı bulunuyor.

Bu özelliklere ek ısıtmalı koltuklar, 19 inçlik tekerlek adaptf farlar ve rose gold döşeme standart olarak araçla birlikte geliyor. İsteğe bağlı olarakta Mercedes’in sürücü asistanı paketi ve 64 renkli ortam ışıklandırması bulunuyor.

Cüneyt
Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.
https://www.turuncugundem.com

Bir cevap yazın

Top