Buradasınız
Anasayfa > TEKNOLOJİ > Microsoft, Temmuz 2021’de Adobe Flash’ı Windows 10’dan Kaldıracak

Microsoft, Temmuz 2021’de Adobe Flash’ı Windows 10’dan Kaldıracak

Adobe, geçen yılın sonunda Flash’ı sonlandıracağını açıkladı. Bundan aylar sonra Microsoft, Adobe Flash Player’ı Windows 10’dan kaldıran bir güncelleme yayınlamak için çalışmalara başladığını belirtti. Bununla birlikte şimdi ise bu güncellemenin tam zaman çizelgesi karşımıza çıktı. Microsoft, Temmuz 2021’de Adobe Flash’ı Windows 10’dan kaldıracak.

Microsoft, bu konuyla alakalı olarak bir blog gönderisi yayınladı. Ayrıca bu blog gönderisinde “Müşterilerimizin güvende kalmasına yardımcı olmak için Microsoft, KB4577586 “Adobe Flash Player’ın Kaldırılmasına İlişkin Güncelleme” yoluyla Flash bileşenini Windows’tan kaldıracaktır.” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte güncelleme Temmuz 2021’de yayınlanacak. Ayrıca Windows 10’un sürüm 1809 ve üzeri sürümleri için bu güncelleme gönderilecektir. Bu güncellemenin açıklaması ise “Adobe Flash Player’ın Kaldırılmasına İlişkin KB4577586 Güncelleştirmesi” olarak belirtilmektedir.

Microsoft, Windows 10 21H1 veya sonraki bir sürüme güncellediğinizde Flash’ın kaldırılacağını not ediyor. Beklemek istemiyorsanız, KB4577586 güncellemesini hemen Microsoft’un Güncelleme Kataloğu’ndan edinebilirsiniz. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde şirketler, güvenlik açıkları nedeniyle Flash desteğini bıraktı.

Artık 2021’de olduğumuza ve hatta Adobe bile artık Flash’ı desteklemediğine ve herkesi onu kaldırmaya teşvik ettiğine göre, niş bir kullanım durumu olmadıkça onu tutmak için hiçbir neden yok. Ancak HTML5, WebGL ve WebAssembly gibi daha iyi Flash alternatifleri var. Bu arada eski Flash oyunları oynamak için Internet Archive’i ziyaret edebilirsiniz.

“Microsoft, Temmuz 2021’de Adobe Flash’ı Windows 10’dan Kaldıracak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Cüneyt
Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.
https://www.turuncugundem.com

Bir cevap yazın

Top