Buradasınız
Anasayfa > OTO HABER > OPPO, Otomobil ve Otonom Sürüş Teknolojileri Geliştirmeyi Planlıyor

OPPO, Otomobil ve Otonom Sürüş Teknolojileri Geliştirmeyi Planlıyor

Son zamanlarda farklı teknoloji devlerinin otomobil endüstrisine giriş yapmaya hazırlandığına dair pek çok söylenti duymaktayız. Bununla birlikte görünüşe göre yeni bir marka daha bu sektöre giriş yapmaya hazırlanıyor. Ortaya çıkan raporlara göre OPPO, elektrikli otomobil ve otonom sürüş teknolojileri geliştirmeyi planlamaktadır.

CarNewsChina’da paylaşılan rapora göre Çinli teknoloji devinin CEO’su ve Kurucusu Tony Chen, görünüşe göre bu projeye liderlik edecek. Kaynağa göre, Chen ve ekibi son birkaç haftayı kaynakları araştırmak, sektördeki yetenekleri işe almakla geçirdi. Ayrıca genel olarak projenin uygulanabilirliğini test etti.

Üst düzey yetkiliye yakın bir kişi, şirketin şu anda yalnızca otomobil üretimi üzerine araştırmalar ve tartışmalar yürüttüğünü, henüz projeyi resmi olarak başlatmadığını belirtti. Bununla birlikte CEO Tony Chen, “Araba üretiminde bile OPPO’nun iyi performans gösterebileceği alanlara odaklanacağız. Otomobil üreticileri iyi otomobiller üretemezse ve OPPO bu güce sahipse, bunu gelecekte deneyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte akıllı telefon üreticisinin hâlâ karar aşamasında olduğunu görüyoruz. Yani henüz bir otomobil üretme konusunda karar verilmiş değildir. Aynı zamanda OPPO’nun Huawei’ye benzer şekilde otomobil için belirli parçalar veya yazılımlar geliştirdiğini de görebiliriz. Ancak direkt olarak kendi elektrikli otomobillerini geliştirmeyi planladıklarını da biliyoruz.

Buna ek olarak OPPO’nun Tesla’nın pil üretisi olan CATL ile görüştüğü belirtilmektedir. Aynı zamanda geçmişte OPPO’nun üst düzey yetkililerinden birinin otonom sürüşlerle alakalı röportajlar yaptığı söyleniyor. Yani şirketin şu sıralar otonom sürüş veya kendi otomobilini geliştirme konusu üzerine çalışmalar yürüttüğünü biliyoruz.

“OPPO, Otomobil ve Otonom Sürüş Teknolojileri Geliştirmeyi Planlıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Cüneyt
Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.
https://www.turuncugundem.com

Bir cevap yazın

Top