Peteklerin Isınmaması Sorunu Neden Olur? Kombi Petekleri Isıtmama Sorunu Nasıl Çözülür?

Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımızda önemli bir yer edinen kombilerin kullanımında çeşitli sorunlar yaşayabiliyoruz. Soğuk havalarda ısınma ve yanı sıra sıcak su ihtiyacını karşılamaya yardımcı olan kombiler, doğalgaz ile suyu ısıtarak, ortam sıcaklığını oluşturur. Bu çerçevede kombide ısıtılan su, tesisat aracılığıyla evin farklı noktalarında yer alan peteklere gönderilir. Bu şekilde ortam sıcaklığının kombide ayarlanan seviyeye çıkartılabilmesi sağlanır. Kombinizin çalışmasına rağmen, peteklerinizin ısınmaması da doğal olarak cihazınızın temel fonksiyonunu yerine getirememesine neden olur. Böyle bir durumda ise yapmanız gereken ilk şey çözüm için profesyonel Bosch Servisi hizmetlerine başvuruda bulunmak olacaktır.

Kombi Neden Petekleri Isıtmıyor?

Kombinizin petekleri ısıtmamasına neden olabilecek pek çok fazla olasılık söz konusudur. Cihazınızla ilgili bu olasılıklardan hangisinin söz konusu olduğunun belirlenebilmesi için uzman teknikerler tarafından kontrollerin uygulanması gerekir. Kombinizin peteklere su akışı sağlayan vanasının kapalı olması da bu sorunu yaşamanıza neden olur. Vanayı açma gibi pratik bir çözüm sağlayabilirsiniz. Ancak bunun dışında kombinizin peteklere sıcak su akışını sağlayan bileşenlerinin arızalanması da söz konusu olabilir.

Devir daim pompası gibi bileşenlerin arızalanması ve fonksiyonlarını yerine getirememesi, kombinizden peteklere sıcak su akışının gerçekleşmemesine neden olur. Bu durumda da kombiniz normal şekilde çalışıp, suyu ısıtıyor olsa da peteklerinizde ısıtma gerçekleştiremez. Çözümünün sağlanabilmesi için Pendik Bosch Servisi uzman teknikerleri tarafından kontrollerin ve onarım müdahalelerinin yerine getirilmesi gerekir.

Kombinin Petekleri Isıtmaması Sorunu Nasıl Çözülür?

Kombinizin ve peteklerinizin periyodik bakımlarını yaptırmamanız durumunda da karşılaşabileceğiniz bir sorundur. Zaman içerisinde sudaki yabancı cisimlerin kalıntıları ve paslanma nedeniyle tıkanıklıklar oluşabilir. Bu durumda kombinizden peteklere sıcak su akışının gerçekleştirilememesine neden olur. Çözümünün sağlanabilmesi noktasında kombi sisteminin ve peteklerinizin iyice temizlenmesi gerekir. Bu şekilde kombinizden peteklere sıcak su gönderiminin sorunsuz şekilde gerçekleşmesi sağlanır.

Kombinizde devir daim pompasının arızalanmış olmasından mütevellit, su sirkülasyonu gerçekleştirilemiyor olabilir. Bu durumda uzman teknikerlerimiz tarafından arızalı olduğu belirlenen devir daim pompası yerinden sökülür. Çekmeköy Bosch Servisi teknikerlerimizce sökülen devir daim pompası yerine ise orijinal yedeği takılır. Orijinal kombi yedek parça ürünleri kullanarak, gerçekleştirdiğimiz kombi parça değişim işlemleri sayesinde ilgili parçadan kaynaklı sorunları kısa süre içerisinde yeniden yaşamamanızı güvence edebiliyoruz.

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir