Tunceli’de toplanan bir grup madencilik projelerine tepki gösterdi

Dikkat! bu haber “Korkusuz” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Tunceli’de toplanan bir grup, madencilik projelerine tepki göstermek için yürüyüş yaptı.

Moğultay Mahallesi’ndeki Sanat Sokağı’nda toplanan çok sayıda kişi, ellerindeki pankart ve dövizlerle Kışla Meydanı’na yürüdü.

Gruptakiler, polislerin üst araması yapmasının ardından meydandaki alana alındı.

Tunceli Barosu Başkanı Kenan Çetin, burada yaptığı konuşmada, birçok maden şirketinin gözünün Tunceli’de olduğunu söyledi.

Kentte 40’a yakın sahanın madencilerce kapatıldığını ileri süren Çetin, bu durumun sadece insan hayatına değil, yaban hayatına, havaya, suya, küçükbaş hayvancılıkla geçinen üreticilere, arıcılara ve doğaya zarar verdiğini savundu.

Gruptakiler, konuşmaların ardından davul zurna eşliğinde halay çekip dağıldı. (AA)

Kaynak :
https://www.korkusuz.com.tr/tuncelide-toplanan-bir-grup-madencilik-projelerine-tepki-gosterdi.html

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir