Yazılım Güncellemesi İle Tesla Kullanıcıları Korna Sesini Değiştirebiliyor

Tesla CEO’su Elon Musk geçtiğimiz günlerde en son Tesla yazılım güncellemesi ile ilgili ilginç bir tweet attı. Tweete göre, yazılım güncellemesini uygulayan Tesla araç sahipleri, korna sesini farklı hayvan seslerine, müzikal seslere ve hatta bir tatil cingılına değiştirebilecek. En son yazılım güncellemesi üretici yazılımı 2020.48.25 olarak gönderilmektedir.

Korna sesini değiştirme yeteneği, “Boombox” özelliğinin bir parçasıdır. Yazılım güncellemesine eklenen tek yeni özellik bu değil. Bir diğer değişiklik, kullanıcılara daha fazla dokunmatik ekran alanı sağlamak için üst menüden “T” nin kaldırılmasıdır. “T” ye dokunmak, kullanıcılara sistem bilgilerini sağlamak için kullanılanılıyordu. Kullanıcıların artık aynı bilgileri almak için kontrollere, yazılıma dokunmaları gerekecek.

Tesla’nın sürüm notları ayrıca gelişmiş tarama ve erişimi de belirtiyor. Yazılım güncellemesine sürüş görselleştirme iyileştirmeleri de eklenmiştir. Sürüş görselleştirmesi yenilendi ve daha geniş görselleştirme sunarak sürücülerin kendilerini çevreleyen yolla ilgili daha fazla ayrıntı görüntülemelerine olanak tanıyor. Navigasyon dönüş listesi başka bir uygulama tarafından kapsanıyorsa, sonraki dönüş görselleştirmenin üzerinde de görünür.

Yazılımın menülerindeki bazı öğeler yeniden düzenlendi ancak aynı şekilde görünüyor ve çalışıyor. Geri görüş kamerası ve sileceklere hızlı erişim, alt çubuğa taşındı. Gösterge ışıkları dokunmatik ekranın yanlarına taşındı. Otopilot hızı, otopilot kullanılabilirliği ve tespit edilen hız sınırının ayarlanması için kontroller artık sürüş hızının yanında bulunuyor.

Yazılım güncellemesi, daha önce “Akıllı Ön Koşullandırma” olarak bilinen “Planlanan Kalkışlar” özelliğine de yenilenmiş bir görünüm getiriyor. Değişiklikler, kullanıcıların sürüşe hazır olduklarında şarj maliyetlerini ve iç konforu kontrol etmelerine yardımcı olacak basit bir tasarımı vurguluyor. Planlı Kalkış, araç fişi çekilse bile çalışır. Yazılım güncellemesine birkaç başka iyileştirme de eklenmiştir.

“Yazılım Güncellemesi İle Tesla Kullanıcıları Korna Sesini Değiştirebiliyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir