Ford Otosan Yeniköy Fabrikası, Üretime 2 Hafta Boyunca Ara Verecek

Türkiye’nin dikkat çeken ve en önde gelen otomotiv üretim tesislerinden biri olan Ford Otosan Yeniköy Fabrikası, 2 hafta boyunca üretimlerine ara verecek. Ford fabrikası, 4 ile 18 Ocak tarihleri arasında üretimi durduracak ve yeni yatırımlara hazırlık düzenlemesi gerçekleştirecek.

Ford Otosan, bu üretime ara verme durumu ile ilgili bir açıklama yaptı. Firma tarafından yapılan açıklama şu şekildedir:

“Kocaeli yerleşkemizde yer alan Yeniköy Fabrikamızda, fabrika bakım çalışmaları ve üretim hatlarının öngörülen yeni yatırımlara hazırlık amacıyla yeniden düzenlenmesi nedenleriyle 4 Ocak 2021’den 18 Ocak 2021 tarihine kadar üretime ara verilecektir. Söz konusu üretim duruşu 2021 yılı üretim planlarımız kapsamında olup, üretim ve satış adet öngörülerimizi etkilemeyecektir.”

Ford Otosan, elektrikli araçlar konusunda da bazı yatırımlar yapmaya devam ediyor. Şirket, geçtiğimiz yıl yani 2020 yılının son ayının başlarında elektrikli Ford Transit ile birlikte Yeniköy Fabrikası’nda bu ve yeni araçlara batarya üretimi gerçekleştirecek yatırımı tanıtmıştı.

Bu yatırım kapsamında bu tesiste ilk etapta 15 bin ile 16 bin adet arası batarya üretimi planlanmaktadır. Bunun yanı sıra bu fabrikanın 2022 yılında üretime geçmesi bekleniyor. Konuyla alakalı yeni detaylar geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bu nedenle Teknobuk.com’u takip etmeye devam edin.

Ayrıca fabrikanın 2022 yılında üretime geçmesi planlanıyor.

“Ford Otosan Yeniköy Fabrikası, Üretime 2 Hafta Boyunca Ara Verecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir