AK Parti ‘kayyım’ istiyor! Belediye karıştı, MHP’liler istifa etti

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Afyonkarahisar’ın merkeze bağlı Gebeceler Belde Belediye Başkanı Hüseyin Toğulluk’un ‘ruhsatsız silah taşıma’ nedeniyle mazbatası Eylül 2022’de iptal edilerek başkanlığı düşürülmüştü. Yaşanan gelişme AK Parti ve MHP arasında çatlağa neden olurken ittifak ortağı MHP’li üyeler, AK Parti tarafından kendilerine ‘kayyım’ konusunda baskı uygulandığını belirterek partilerinden istifa etti. 
Gebeceler Belediye Başkanı Hüseyin Toğulluk ruhsatsız silah taşıma suçundan aldığı ceza kesinleşince belediye başkanlığından alınmıştı. Belediye meclis üyeleri yeni belediye başkanını seçmek için üç kez toplansa da yeterli çoğunluk sağlanamadı ve belediye başkanı bir türlü belirlenemedi.
Gebeceler Belediyesi önünde açıklama yapan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, AK Partililerin yeterli sayıya ulaşamadıkları için belediyeye kayyım atamak istediklerini söyledi.
“HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATACAĞIZ”Sözcü Gazetesinden Müslüm Evci’nin haberine göre, vatandaşın seçme ve seçilme hakkının ihlal ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12350961/ak-parti-kayyim-istiyor-belediye-karisti-mhpliler-istifa-etti

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12350961/ak-parti-kayyim-istiyor-belediye-karisti-mhpliler-istifa-etti

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir