Ankara Barosu’nda seçim heyecanı: Başkanlık için üç aday yarışıyor

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

ANKARA – Yeni başkanını seçmek üzere bu hafta sonu genel kurula giden Ankara Barosu’nda seçim heyecanı yaşanıyor. Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde iki gün sürecek olan 67. Olağan Genel Kurul’unda üç aday yarışacak.

SEÇİMLERDE ÜÇ GRUP YARIŞACAK

Mevcut baro başkanı Mehmet Eren Turan’ın yeniden aday olmadığı seçimlerde, Avukat Hakları Grubu’ndan (AHG) Hakan Gönenç, Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar Grubu’ndan (ÖÇAV) Linda Sevinç Hocaoğulları ve Demokratik Sol Avukatlar Grubu’ndan (DSA) Mustafa Köroğlu, Ankara Barosu’nun yeni yönetimi için 22 bin üyenin oylarına talip.

İLK GÜN ADAYLAR KONUŞACAK, İKİNCİ GÜN SEÇİM YAPILACAK

İstanbul Barosu’nun ardından en büyük ikinci baro unvanına sahip Ankara Barosu’nun, 22 bin 62 üyesi bulunuyor. Genel Kurul’un bugün açılabilmesi için üye sayısının 10’da 1’i kadar üyenin hazır bulunması gerekiyor.

Yeterli sayıya ulaşıldığında başlayacak olan genel kurulun ilk gününde Ankara Barosu Yönetim Kurulu’nun faaliyet, hesap ve denetim raporları ile bilanço uygulamaları görüşülecek. Ardından adaylar kürsüye çıkarak kendilerini tanıtacak. Genel Kurul’un ikinci gününde ise başkanlık seçimi yapılacak.

ÇHD DAVASINA ÇAĞRI STANTI KURULDU

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde iki gün sürecek genel kurul kapsamında başkan adayları, yağmur altında sabahın erken saatlerinden itibaren kendilerini ve yönetimlerini tanıtan stantlar kurdu, alana gelen avukatlara vaatlerinin yer aldığı broşürleri dağıttı. 

Ayrıca alanda Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Genel Başkanı Avukat Selçuk Kozağaçlı ve ÇHD üyesi Avukat Barkın Timtik ile Avukat Oya Aslan’ın tutuklu yargılandığı davanın 7 Kasım’daki duruşması için çağrı yapıldı, stant açıldı.

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/ankara-barosunda-secim-heyecani-baskanlik-icin-uc-aday-yarisiyor-haber-1584049

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir