Ankara Barosu'nun yeni Başkanı Mustafa Köroğlu oldu

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

ANKARA – Ankara Barosu’nun 67. Olağan Genel Kurulu, bugün yapılan seçimlerle tamamlandı. Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’ndeki oy kullanma işlemi sonucunda, Ankara Barosu Başkanlığına ‘Demokratik Sol Avukatlar Grubu’nun adayı Mustafa Köroğlu seçildi.

22 bin 62 seçmenin kayıtlı olduğu Baro’da, 54 sandıkta 11 bin 350 civarı avukat oy kullandı. Bu oylardan 905’i geçersiz sayıldı.
Seçimden zaferle çıkan Mustafa Köroğlu, 10 bin 445 geçerli oyun 7 bin 416’sını alırken, Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar Grubu başkan adayı Linda Sevinç Hocaoğulları bin 489, Avukat Hakları Grubu başkan adayı Hakan Gönenç ise bin 804 oy aldı.


 

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/ankara-barosunun-yeni-baskani-mustafa-koroglu-oldu-haber-1584205

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir