Bahçeli, grup toplantısından seslendi: ‘Anayasa değişikliğine sonuna kadar varız’

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Bahçeli’nin açıklamaları şu şekilde:

“Siyaset özü itibariyle bir mesuliyet bir mecburiyettir. Aynı zamanda ahlaki, insani, vicdani ve fikri temellere dayanması gerekli olacaktır. Tarlası sırtında gezip hilenin harmanını yapanlar, rüzgara göre yelken açıp ilk sallantıda gemiden kaçanlar, sözlerini heybenin delik gözüne koyanlar elbette ne siyaset ne de samimiyet iddiasında bulunabilirler.

Siyaset, rüyasında sinek avına çıkanların, yalanı kana kana içenlerin hakkı ve harcı olamaz. Türk siyasetinin bir ahlak reformuna, yeni bir kalkınma hamlesine ihtiyacı vardır.

Kabuk bağlamış yaraları deşerek siyaset üretilemez. Uçurumun kenarında sahte pehlivanlık pozu verilerek siyaset yapılamaz. Toplumsal yapıyı önce ideolojik mahallelere ayırıp sonra da iki ayrı yakayı birleştirmek amacıyla köprü kurmaya çalışanın adı da siyaset olamaz. Kutuplaşmaya can suyu verenlerin kucaklaşma söylemi kuyruklu yalandır. İstismar çarkıyla inkar tekerini çevirip eş zamanlı barışma masalı anlatanlar palavracı tiplerdir.

CHP Genel Başkanı Türkiye’yi barıştıracağım diyor, helalleşme çağrısı yaparak geçmişi değil de geleceği kurtarmaya çalıştığından bahsediyor. Barışmak için küslüğün ve küslerin olması gerekmiyor mu? Türkiye’nin barışması için doğudan batıya kuzeyden güneye küslüğün hakimiyeti lazım değil mi? Peki bu küslük nerededir? Birbirine küsen kimlerdir. Kılıçdaroğlu’nun görüp de bizim göremediğimiz bu küsler nereye saklanmış? Nerede sadır olmuştur?

Kılıçdaroğlu’nun ya ruh sağlığında kaygı verici bir bozulma vardır ya da siyaseti akıl dağılması rota sapması yaşamaktadır. İki durum da kendisi ve partisi adına buhrandır. Kılıçdaroğlu’nun vaki durumu aynen şöyledir: Tatsız aşa tuz neylesin, akılsız başa söz neylesin?

Aklı arkada tutup ahmaklığı kılavuz yapan Kılıçdaroğlu ve CHP yönetiminin hali budur. Türk milleti birlik ve beraberliğin iftiharıdır. İtibarıdır. Türkiye barış ve huzurun, sevgi ve saygının gıpta edilen ülkesidir. Üzerine yaşadığımız topraklarda bin yıldır kardeşlik hüküm sürmektedir. Türkiye küs değildir. Tam tersini iddia eden Kılıçdaroğlu ve çıkarcı ortakları kündeye gelmiş müfteriler koalisyonudur.

Kılıçdaroğlu’na tavsiye ediyorum diken olup ayağa batıncaya kadar gül ol da yakaya takıl. Namertliğin izini süreceğine mertliğin kulvarına gir de adamlıkla anıl. Fakat ne gezer.

Başörtüsü sorununu gündemden çıkarmak amacıyla anayasa değişikliğine sonuna kadar varız.”

 

 

 

 

 

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/bahceli-grup-toplantisindan-seslendi-anayasa-degisikligine-sonuna-kadar-variz/716294

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir