Bakan Nebati'den memur, emekli ve asgari ücret zammı açıklaması

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CNN Türk ekranlarında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bakan Nebati, milyonlarca kişinin merakla beklediği zamlarla ilgili son dakika açıklaması yaptı.
2023’TE ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?
Yılbaşındaki artışların enflasyonun altında olmayacağını belirten Bakan Nebati, “2022 yılından bugüne kadar asgari ücretli hiçbir şekilde enflasyona ezdirilmedi. Asgari ücrette enflasyonun yaklaşık 3 katı artış var. Enflasyon hedefimiz bu kadar yüksek değildi. Memur maaşları zaten güncelleniyordu. Asgari ücretlide yılbaşı için verilen enflasyonla artış yapılıyor. Dolayısıyla bu yıl enflasyonda sapma olduğu için özellikle memur maaşı artırıldığı için asgari ücrette de artışa gidildi. Şimdiye kadar asgari ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12338357/bakan-nebatiden-memur-emekli-ve-asgari-ucret-zammi-aciklamasi

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12338357/bakan-nebatiden-memur-emekli-ve-asgari-ucret-zammi-aciklamasi

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir