Barış Pınarı Harekatı'nın üzerinden 3 yıl geçti

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Türkiye, Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’nin 51’inci maddesinden kaynaklanan meşru müdafaa hakkı kapsamında güvenliğini tehdit eden terör örgütü YPG/ PKK başta olmak üzere Suriye’nin kuzeyindeki teröristleri etkisiz hale getirmek ve sınır güvenliğini sağlamak için 9 Ekim 2019’da Barış Pınarı Harekatı’nı başlattı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 Ekim 2019’da Twitter hesabından, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye Milli Ordusu (SMO) ile Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ’a karşı Barış Pınarı Harekatı’nı başlattığını duyurdu.
Harekatın 4. gününde Rasulayn ilçe merkezi, 5. gününde de Tel Abyad ilçe merkezi, YPG/PKK’lı teröristlerden temizlendi.
Harekatla 4 bin kilometrekareden fazla alana yayılmış yaklaşık 600 yerleşim yeri ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12340229/baris-pinari-harekatinin-uzerinden-3-yil-gecti

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12340229/baris-pinari-harekatinin-uzerinden-3-yil-gecti

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir