Cezasız suç kalmayacak! Suç işleyen herkes cezaevine girecek

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Meclis’e kısa bir süre sonra gelmesi beklenen yeni infaz yasasında dikkat çeken maddeler yer alıyor. Kamuoyundaki cezasızlık algısını ortadan kaldırmayı amaçlayan yeni düzenlemeyle, yatarı olmayan suçları işleyenler bir gün bile olsa cezaevine girecek. Düzenlemede, kadına, çocuğa, sağlık çalışanına yönelik şiddet ile hakaret ve trafik magandalığı gibi suçlarda infaz yeniden alınırken, belli bir sürenin altına ceza alıp da yatarı olmayan suçlar için de cezaevi yolu açılıyor.
Adalet Bakanlığı, yeni infaz yasası üzerinde çalışmalarını hızlandırdı. Kısa bir süre içerisinde TBMM’ye sevk edilmesi beklenen yeni infaz yasası ile ilgili de bazı maddeler netleşmeye başladı. Netleşen maddeler dikkat çekerken, özellikle kamuoyunda cezasızlık algısını yok etmek için de suç işleyen herkesi bir gün de olsa cezaevine girmesinin önünü açılıyor. Şimdiye kadar özellikle belli bir ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12363385/cezasiz-suc-kalmayacak-suc-isleyen-herkes-cezaevine-girecek

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12363385/cezasiz-suc-kalmayacak-suc-isleyen-herkes-cezaevine-girecek

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir