Diyarbakır Barosu seçimleri yapılıyor

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

DİYARBAKIR – Diyarbakır Barosu’nun 48’inci Genel Kurulu toplantısının 2’inci gününde avukatlar yeni baro başkanını seçmek için oy kullanıyor.

Baro başkan adaylarının konuşması ve mali raporların ibra edilmesiyle tamamlanan Genel Kurul’un ilk gününden sonra bugün kurulan sandıklarda seçim işlemi yapılıyor.

2 bin 49 avukatın oy kullanacağı seçim 09.00-17.00 saatleri arasında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sezai Karakoç Kültür Kongre Merkezi’nde yapılıyor.

Diyarbakır Barosu Başkanlığı için 3 aday yarışıyor. Baro Başkanı Nahit Eren yeniden aday olurken, Muhlis Oğurgül ve Cengiz Baysal başkanlık için yarışıyor.

Genel Kurul seçimlerinde başkan, 10 yönetim kurulu üyesi, 5 disiplin kurulu üyesi, 3 denetleme kurulu üyesi ve TBB delegeliği için oy kullanılıyor. 

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/diyarbakir-barosu-secimleri-yapiliyor-haber-1584172

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir