Hazine’nin gözü tatilcinin cebinde: Türkiye yeni yıla ‘konaklama vergisi’yle girecek

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Otel, motel, tatil köyü, pansiyon, apart otel, termal tesis, misafirhane, yayla evi gibi tesislerden ‘konaklama vergisi’ alınacak. Konaklama işletmeye ait olsun olmasın çadır, çadır-araba, çekme karavan, motokaravan, bungalov gibi ünitelerde yapılması vergiye tabi tutulacak. Konaklama vergisi 1 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe girecek.

Fotoğraf: Pixabay

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı daha önce ertelenen konaklama vergisinin nasıl uygulanacağını hazırladığı tebliğ taslağıyla anlattı.

Hürriyet’ten Neşe Karanfil’in haberine göre ‘konaklama vergisi’ otel, motel, tatil köyü, pansiyon, apart otel, termal tesis, misafirhane, yayla ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/hazinenin-gozu-tatilcinin-cebinde-turkiye-yeni-yila-konaklama-vergisiyle-girecek/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/hazinenin-gozu-tatilcinin-cebinde-turkiye-yeni-yila-konaklama-vergisiyle-girecek/

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir