Buradasınız
Anasayfa > TEKNOLOJİ > Huawei Mate 20 Lite Global EMUI 10 Güncellemesi Aldı

Huawei Mate 20 Lite Global EMUI 10 Güncellemesi Aldı

Huawei, EMUI 10 güncellemesini 2019’un Kasım ayında Avrupa’daki ülkeler için Huawei Mate 20 Lite modeline göndermeye başlamıştı. Şirket şimdi de bu güncellemeyi dünya çapındaki tüm Mate 20 Lite kullanıcılarına sunmaya başladı.

Yeni güncelleme bölgelere göre farklı sürüm kodları ile gelebiliyor. EMUI 10.0.0.172 ve EMUI 10.0.0.170 olarak iki farklı güncelleme dağıtılıyor. Her iki sürümün de dosya boyutu yaklaşık olarak 4 GB. Güncellemeyi kontrol etmek için şu yolu izleyin: Ayarlar > Sistem > Yazılım güncelleme > Güncellemeleri Kontrol Et. Eğer burada herhangi bir güncelleme olduğu gözüküyorsa size indirmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Alternatif olarak şunu da deneyebilirsiniz: HiCare uygulaması > Güncelle > Güncellemeleri kontrol et.

EMUI 10 güncellemesi, Mate 20 Lite modelinde gelişmiş sistem arayüzü ve performans geliştirmesi ile birlikte geliyor. Şirket, karanlık mod özelliği olmayan uygulamaları karanlık modda çalışmaya zorlayan güzel bir özellik bile eklemiş durumda. Sistem ayarları bu yeni sürüm ile birlikte daha düzenli bir şekilde görünüyor. EMUI 10, akıllı telefonunuzun ekranını doğrudan Windows 10 bilgisayarınıza kesintisiz olarak yayınlamanıza olanak sağlıyor. Güncelleme, Android 10‘un kendine özgü özelliklerini de içerisinde barındırıyor.

Huawei Mate 20 Lite, 2018 yılında 2340×1080 piksel ekran çözünürlüğü ve 19,5:9 en boy oranına sahip 6,3 inç Full HD+ ekranıyla piyasaya sürüldü. Cihaz çentikli bir ekran kullanıyor ve Kirin 710 yonga setinden gücünü alıyor. Piyasaya sunulmasının üzerinden iki yıl geçen bir cihazın en yeni Android güncellemesini bu kadar hızlı bir şekilde almış olması gerçekten etkileyici. Ancak cihazın ilerleyen günlerde gelecek Android güncellemelerini alacağı konusunda emin değiliz.

Bu haberimiz hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşınız.

Kaynak

Cüneyt
Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.
https://www.turuncugundem.com

Bir cevap yazın

Top