İzmir'deki müzisyen cinayetinde sanık için akıl sağlığı raporu talebi

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – İzmir’in Buca ilçesinde eğlence mekanlarında müzisyenlik yapan Şener Esen, 4 Şubat tarihinde ateşli silahla öldürüldü. Esen hayatını kaybederken olayla ilgili Mehmet Ateş gözaltına alınarak tutuklandı. 

Hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanan Ateş’in yargılanmasına devam edildi. İzmir 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmada, mahkeme heyeti sanığın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na sevkinin sağlanmasına karar verdi.

DURUŞMA ERTELENDİ

DHA’da yer alan habere göre, sanıkların yargılandığı duruşmaya tutuklu sanık Ateş’in yanı sıra taraf avukatları da katıldı. İlk olarak söz verilen sanık Ateş, “Önceki savunmalarımı tekrar ediyorum. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

Sanık avukatı ise müvekkilinin cezai ehliyetinin tespiti konusunda Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevkinin sağlanması ve tahliyesine karar verilmesi talebinde bulundu. Esen’in avukatı Hasan Hüseyin Toros da “Sanık Mehmet Ateş’in akli dengesi yerindedir. Sanık müdafilerinin taleplerinin reddine karar verilmesini talep ediyorum” diye konuştu. 

Beyanların ardından heyet, ara kararını açıkladı. Ateş’in tutukluluk halinin devamına karar veren heyet, sanığın olaydan önce psikolojik tedavi görüp görmediğinin belirlenmesi için Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü’ne müzekkere yazılmasına, sanığın akıl hastalığının bulunup bulunmadığının tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na sevkinin sağlanmasına karar vererek, duruşmayı 31 Ocak 2023’e erteledi. (HABER MERKEZİ)

 

 

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/izmirdeki-muzisyen-cinayetinde-sanik-icin-akil-sagligi-raporu-talebi-haber-1584472

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir