Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü çıkışına Emre Kongar'dan tepki: "Yanlış yaptı diye ben üstünü örtmem"

Dikkat! bu haber “SuperHaber” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

CHP’ye yakınlığıyla bilinen Tele 1 ekranlarında Prof. Dr. Emre Kongar, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ‘Başörtüsü’ hamlesine tepki gösterdi. Kongar, başörtüsü konusunda Kılıçdaroğlu’nun iki yanlışı birden yaptığını belirtti.

 KILIÇDAROĞLU İKİ YANLIŞ YAPTI

Kılıçdaroğlu’nun yanlışlarının üstünü örtemeyeceğini belirten Kongar,  ”Türban olayını gündeme getirmesi iki sebepten dolayı yanlıştı. Bir gündemde değil. Çözülmüş sorun. İki daha büyük bir yanlış. Din konusunda bir madde bu. Bu kozu oynamaya kalkarsanız, o güreşi kazanmanız mümkün değil. Siz yasa önerdiniz, o da Anayasa önerdi. Haydi buyrun bakalım. İki yanlış üst üste! Olay budur. Kılıçdaroğlu yanlış yaptı diye ben üstünü örtmeye kalkmam. Bunun üstünü örtmek için bana baskı yapmaya kalkarlarsa orada durmam. Ne o gazetede yazarım ne o televizyonda konuşurum.” diye tepki gösterdİ.

Devamını okumak için: https://www.superhaber.tv/kemal-kilicdaroglunun-basortusu-cikisina-emre-kongardan-tepki-yanlis-yapti-diye-ben-ustunu-ortmeye-kalkmam-haber-420199

Kaynak :
https://www.superhaber.tv/kemal-kilicdaroglunun-basortusu-cikisina-emre-kongardan-tepki-yanlis-yapti-diye-ben-ustunu-ortmeye-kalkmam-haber-420199

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir