Kulis: AKP'li vekiller tutuştu! Parti kaybederse Erdoğan da kaybeder

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

AK Parti kulisleri 2023 seçimleri öncesinde karıştı. AK Parti içerisinde seçim öncesi zaman zaman “Erdoğan kazanacak ama AK Parti mecliste oy kaybı yaşayacak” görüşü dile getiriliyor ve bunun parti içinde kabullenildiği vurgulanıyordu.
Bir AK Partili vekil bu görüşe karşı çıktı. Vekil, “Parti kaybederse Erdoğan da kaybeder” dedi.
Gazete Duvar’da yer alan habere göre bir parti kurmayı, “Tayyip Bey kazanacak, AK Parti Meclis’te kaybedecek, diyenler siyaset de bilmiyor, matematik de. 2018 seçimindeki AK Parti ve MHP oyları toplanınca bunu görmek mümkün. Cumhurbaşkanının oyunun AK Parti’nin üzerinde olması normal ama partisinden aldığı oy, partinin oyundan farklı değil. Bu nedenle parti kazanırsa Tayyip Bey de kazanır, parti kaybederse Tayyip Bey de kaybeder. Tartışmasız” dedi….

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12343441/kulis-akpli-vekiller-tutustu-parti-kaybederse-erdogan-da-kaybeder

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12343441/kulis-akpli-vekiller-tutustu-parti-kaybederse-erdogan-da-kaybeder

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir