MetroPOLL yöneticisi: Kararsız AKP’liler partilerine geri dönüyor

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

MetroPOLL Araştırma yöneticisi Özer Sencar, ‘kararsız’ AKP’li seçmenin muhalefetteki partilere gitmediğini, AKP’ye geri döndüğünü söyledi. Sencar’ın paylaştığı araştırma verilerine göre son yedi ayda ‘kararsızlar’ azalırken AKP’nin oyu artıyor.

Fotoğraf: Reuters

Sencar’ın Twitter’dan paylaştığı verilere göre ocakta yüzde 22, 6 olarak kaydedilen ‘kararsızlar’ eylülde yüzde 13, 8 oldu. AKP’nin ‘kararsızlar’ dağıtılmadan oy oranıysa ocakta 26, 3 olurken eylülde yüzde 29 olarak ölçüldü.

Bu grup içindeki AKP kökenli seçmense marttaki yüzde 9, 2’lik orandan yüzde 4, 2 azalarak yüzde 5 oldu.

Sencar’ın yorumları şöyle: “Kararsızlar dağıtılmadan önceki AKP ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/metropoll-yoneticisi-kararsiz-akpliler-partilerine-geri-donuyor/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/metropoll-yoneticisi-kararsiz-akpliler-partilerine-geri-donuyor/

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir