OPPO Find X3 Pro Modelinin Temel Özellikleri Ortaya Çıktı

Yaklaşan OPPO Find X3 Pro modelinin birtakım temel özellikleri şimdiden ortaya çıktı. Akıllı telefon, gücünü Qualcomm‘un yeni Snapdragon 888 5G işlemcisinden alacak. Bununla birlikte cihazın etkileyici AnTuTu skoru da yayınlandı. Şimdi ise akıllı telefon ile ilgili bazı ayrıntıları, bulut tabanlı test platformu sayesinde öğreniyoruz.

Akıllı telefonda özelleştirilmiş ColorOS 11.2 sürümü yer almaktadır. Aynı zamanda Android 11 sürümü de ön yüklü olarak gelmektedir. Test sırasında kullanılan cihazda 12GB RAM ve 256GB dahili depolama alanı bulunuyordu. İşlemcideki çekirdek bilgileri ise test platformunda Snapdragon 888 ile uyumlu bir şekilde sıralanıyor.

Bununla birlikte akıllı telefonun ekran özellikleri de ortaya çıkmış durumda. Cihaz, 1440 x 3216 piksel çözünürlüğünde bir OLED ekrana sahip olacak. Bu ekranın boyutu olarak 6,7 inç boyutundadır. Bununla birlikte bu ekranın 10Hz ile 120Hz arasında dinamik bir tazeleme hızı özelliği sunabildiğini belirtelim.

Akıllı telefonun ana kamerası 16MP olarak listelenişti. Ancak bu muhtemelen “binning” işlemi sonrasındaki çözünürlüktür. Dörtlü kamera kurulumunun bir parçası olarak 25x yakınlaştırma yapabilen “mikroskop” makro lens yer alıyor. Bu kamera sensörünün etrafında LED flaş halkası bulunuyor. Bu sayede daha iyi bir çekim kalitesi elde edilebiliyor.

Diğer iki sensörün işlevini ise bilmiyoruz. Ancak Sony’nin 50MP sensörlerinin kullanacağı söylenmektedir. Ortaya çıkan görüntülere göre akıllı telefonun kamera çıkıntısı bir hayli garip görünmektedir. Aynı zamanda ekranın da kavisli yapıda olduğunu görmekteyiz. Ayrıca OPPO Find X3’ün Mart ayında tanıtılmasını bekliyoruz. Bu nedenle önümüzdeki haftalarda yeni bilgilere kavuşabiliriz.

“OPPO Find X3 Pro Modelinin Temel Özellikleri Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir