Putin’in ‘Türkiye’ye doğalgaz merkezi’ önerisi Dönmez’e sürpriz oldu: Oturup konuşulur

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından gündeme getirilen Avrupa’ya Kuzey Akım yerine Karadeniz üzerinden doğalgaz sevk edilmesi ve Türkiye’de bir doğalgaz merkezi kurulması önerisinin kapsamlı bir değerlendirmeye ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Fotoğraf: AA

Putin, Moskova Enerji Haftası’ndaki konuşmasında Rusya’nın Kuzey Akım’dan gönderilemeyen doğalgazı Karadeniz üzerinden yollayabileceğini, hatta Avrupa için Türkiye’de bir doğalgaz merkezi (hub) kurabileceğini söylemişti, Ukrayna’nın Türk Akımı’nı patlatmaya çalıştığını savunmuştu.

Putin’in konuşmasının ardından düzenlenen panele katılan Enerji Bakanı Fatih Dönmez, Putin’in bugün ilk defa gündeme getirdiği doğalgaz merkezi önerisi hakkındaki ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/putinin-turkiyeye-dogalgaz-merkezi-onerisi-donmeze-surpriz-oldu-oturup-konusulur/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/putinin-turkiyeye-dogalgaz-merkezi-onerisi-donmeze-surpriz-oldu-oturup-konusulur/

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir