Putin’in yardımcısı: Erdoğan, Ukrayna’yla arabuluculuk için resmi teklif yapacak

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuriy Uşakov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Astana’da Rusya-Ukrayna barış görüşmeleri için resmi girişimde bulunacağını söyledi.

Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yarın Kazakistan’ın başkenti Astana’da görüşecek.

DW Türkçe’nin haberine göre Uşakov, Rusya’yla Ukrayna arasındaki savaşta Türkiye’nin arabuluculuk tekliflerine işaret ederek “Erdoğan görüşmede muhtemelen resmi bir şeyler önerecek” dedi.

Uşakov, konuşmasına “Türkler arabuluculuk teklif ediyor. Eğer herhangi bir görüşme gerçekleşirse, bu onların topraklarında olacak. Ya İstanbul ya da Ankara’da” diye devam etti.

‘Bizi yararlı görüşme bekliyor’

‘Türklerin Ukrayna anlaşmazlığının çözümü ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/putinin-yardimcisi-erdogan-ukraynayla-arabuluculuk-icin-resmi-teklif-yapacak/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/putinin-yardimcisi-erdogan-ukraynayla-arabuluculuk-icin-resmi-teklif-yapacak/

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir