Redmi Note 10 Serisinin 120Hz Super AMOLED Ekranla Geleceği Doğrulandı

Xiaomi, Redmi Note 10 serisini bu hafta sonu piyasaya sürecek. Bununla birlikte şirketin yeni modelleri rakiplerine karşı birçok avantaj ile birlikte karşımıza çıkacak. Yeni Redmi Note serisinin AMOLED ekrana sahip olacağını zaten biliyorduk. Ancak Xiaomi’nin CEO’su yeni bir açıklama yaptı ve Redmi Note 10 serisinin 120Hz Super AMOLED ekranla birlikte geleceğini doğruladı.

120Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekranları genel olarak amiral gemisi kategorisindeki modellerde görmekteyiz. Bununla birlikte AMOLED ekranlar bütçe dostu modellere kadar gelmişti. Bu ekranlar 60Hz yenileme hızına sahipti. Şimdi ise yüksek yenileme hızına sahip Super AMOLED ekranlar daha uygun modellerde de karşımıza çıkmaya başladı. Bu doğrultuda Redmi Note 10 serisindeki modellerin de 120Hz ekran ile birlikte geleceğini öğrendik.

Bu özellik, bugün Xiaomi’nin resmi Twitter hesabı üzerinden bizler ile paylaşıldı. Şirket hangi modelin bu özelliğe sahip olacağı konusunda bir bilgi paylaşmadı. Ancak muhtemelen bu ekran Redmi Note 10 Pro modelinde yer alacaktır. Bununla birlikte yanlışlıkla paylaşılan bir Xiaomi videosunda bu özelliğin “Pro” modelde olacağı da ortaya çıkmış oldu.

Buna ek olarak akıllı telefon; mavi, gri ve turuncu olmak üzere toplamda üç farklı renk seçeneği ile birlikte gelecek. Öne çıkan diğer özellikleri ise 108MP ana kamera, stereo hoparlör ve 33W hızlı şarj desteği olarak belirtilmektedir. Standart modelde ise kamera delikli bir ekran ve plastik gövde yer alacak. Ayrıca standart model gücünü Snapdragon 678 işlemcisinden alacaktır.

Bununla birlikte yine standart modelde AMOLED ekran göreceğiz. Cihazda 48MP dörtlü arka kamera kurulumu ve 13MP özçekim kamerası mevcut olacak. Yaklaşan modeller piyasaya sürüldüğü zaman yeni detayları yine sizlerle paylaşıyor olacağız.

“Redmi Note 10 Serisinin 120Hz Super AMOLED Ekranla Geleceği Doğrulandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir