Trafik canavarının ehliyeti süresiz iptal

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nce, sosyal medya üzerinden paylaşılan görüntülerle ilgili yapılan çalışmalarda; 29 Temmuz 2022 tarihinde Bağcılar ilçesi Halkalı Caddesi’nde drift yapmak suretiyle trafik güvenliğini tehlikeye düşüren şahsa yönelik operasyon gerçekleştirildi. Söz konusu şahsın kimliği tespit edilirken B.Ö. isimli şahıs sivil trafik ekiplerince yakalanarak muhafaza altına alındı.
Gerçekleştirilen operasyonun ardından B.Ö. isimli şahsa 9 bin 748 idari para cezası verildi. Ayrıca şahsın 67/1-D (drift) maddesini 5 yıl içinde 2. kez ihlal etmesi sebebiyle sürücü belgesi daimî olarak iptal edildi ve hakkında, “ulaşım araçlarını kişilerin can ve mal güvenliğini tehlikeye sokacak şekilde kullanmak” içerikli Türk Ceza Kanunu’nun 179/2 maddesi uyarınca adli işlem yapıldı….

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12363425/trafik-canavarinin-ehliyeti-suresiz-iptal

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12363425/trafik-canavarinin-ehliyeti-suresiz-iptal

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir