TRT İslami değerleri hiçe saydı! Böcekten protein üretip sofralarda..

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Dr. Muhlis Akar yapay et özelinde devam eden ‘Helal mi, haram mı?’ tartışmalarına noktayı koyarak yapay ete ‘helal ve tayyib gıda’ denemeyeceğini açıklamıştı.
Devlet televizyonu TRT’den tartışmalara konu olan “yapay et” ile ilgili yayımlanan haber tepkilere neden oldu. Haber de “yapay ete teşfik edilmesi olumsuz karşılınırken hayvansal proteinlerin böceklerden elde edile bileceği yönündeki söylem ise infiale yol açtı.
Öyle ki haberde açıklama yapan konuklardan biri, “Böceklerin protein kaynağı olarak kullanılması, şuan da bir çok çalışmada böceklerin protein kaynağı olarak kullanıldığını görmekteyiz. Bunların da yavaş yavaş raflarımıza geldiğini görmekte çok uzak değil” açıklamasında bulundu.
Ayrıca Suni et üretiminin başında Siyonist İsrail merkezli ‘Future Meat Technologies’ firması ile merkezi ABD olan ve Bill Gates ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12341074/trt-islami-degerleri-hice-saydi-bocekten-protein-uretip-sofralarda

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12341074/trt-islami-degerleri-hice-saydi-bocekten-protein-uretip-sofralarda

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir