Üsküdar Belediyesi 2023'te reklama 77, doğal afetlere 6 milyon TL ayırdı

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Üsküdar Belediyesi’nin ekim ayı Belediye Meclis toplantısında 2023 bütçesi tartışıldı. 2022 bütçesi 1 milyar 900 milyon TL olan Üsküdar Belediyesi’nin 2023 bütçesi 3 milyar 300 milyon TL olarak belirlendi.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, 2022’de yaklaşık 20 milyon TL olan temsil ve tanıtma gideri ödeneğinin Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile genel seçimlerin yapılacağı 2023’te 77 milyon 503 bin TL’ye yükseltilmesi dikkat çekti. AK Partili belediye doğal afet giderleri içinse sadece 6 milyon TL’lik bir bütçe ayırdı.

‘BU KÂR AMACI GÜTMEYEN KURULUŞLAR KİMLER?’

Belediye Meclisi’nde CHP Grubu adına konuşan Meclis Üyesi Aziz Yağmur, 2023 bütçesi teklifini şu sözlerle eleştirdi:

“Temsil ve tanıtma gideri 2022’de 19 milyon 524 bin TL iken 2023 yılında 77 milyon 503 bin TL’ye çıkarıldı. Burada sadece şov, reklam, tanıtım ve israf var. Bu tutarı vatandaşa hizmet için kullanın. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlara yapılan transferler ise 2022 yılında 11 milyon 500 bin TL olarak belirlenirken 2023 yılında 164 milyon 401 bin TL olarak belirlendi. Bu artış bu bütçenin bir seçim bütçesi olduğunu gösteriyor. Daha önce defalarca sorduk. Bu kâr amacı gütmeyen kuruluşlar kimlerdir? Aldıkları yardım nelerdir? Hangi vakıflara ayrıcalık tanındı? Hâlâ bir yanıt alamıyoruz”

CHP’li Yağmur, “Tüm itirazlarımıza rağmen belediye başkanınca harcamaların nereye yapılacağı hususunda tatmin edici bilgiler verilmeyip, gerçekçi bir açıklama da yapılmaması sebepleriyle 3,3 milyar TL’lik dev bütçeye CHP meclis grubu olarak ret oyu verilmiştir” dedi.

1,2 MİLYAR TL’LİK TAŞINMAZ SATIŞI

Üsküdar Belediyesi belediye gelecek yıl 1 milyar 200 milyon TL değerinde taşınmaz satacağını da açıkladı.

2023 bütçesi için Meclis’e sunulan teklif CHP’li meclis üyelerinin ret oyuna karşılık, AK Partili ve MHP’li meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edildi. (HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/uskudar-belediyesi-2023te-reklama-77-dogal-afetlere-6-milyon-tl-ayirdi-haber-1583950

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir