Xiaomi, Redmi 10 Modelinin Temel Özelliklerini Paylaştı

Xiaomi, yakında Redmi 9‘un halefi olan yeni Redmi 10 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Redmi 9 modelinin piyasaya sürülmesinden bu yanan bir yıldan uzun bir süre geçti. Şimdi ise nihayet Xiaomi tarafından yaklaşmakta olan Redmi 10 modelinin bazı temel özellikleri Twitter üzerinde paylaşıldı.

Yaklaşan Redmi 10’un birtakım özellikleri zaten sızdırılmıştı. Ancak şimdi şirket tarafından resmi olarak açıklandı. Aynı zamanda yaklaşmakta olan akıllı telefon modelinin tasarımı da bu görseller sayesinde açıklığa kavuşmuş oldu. Cihazın hangi renk seçeneklerinde satışa sunulacağını da böylece doğrulamış olduk.

Ortaya çıkan tanıtım posterlerine göre Redmi 10 modelinde merkeze ortalı bir kamera deliği yer alacak. Bununla birlikte 6,5 inç boyutundaki bu ekran, Full HD+ çözünürlüğe ve 90Hz yenileme hızına sahip olacak. Ayrıca akıllı telefon renk seçenekleri ise Karbon Grisi, Çakıl Beyazı ve Deniz Mavisi olarak belirtilmektedir.

Redmi 10 aynı zamanda yeni bir arka tasarıma sahiptir. Önceki modeldeki dairesel kamera modülü, bu modelde yer almıyor. Bunun yerine Mi 10 Ultra modelindeki kamera modülüne benzer bir tasarım görüyoruz. Bu kamera modülü içerisinde 50MP ana kameralı dörtlü bir kurulum bulunacaktır.

Akıllı telefonda stereo hoparlör, güç butonuyla entegre parmak izi okuyucusu ve ses jakı yer alıyor. Bununla birlikte 5.000mAh kapasiteli ve 18W hızlı şarj destekli bir batarya cihazda bulunmaktadır. Son olarak cihazın MediaTek’in Helio G88 isimli yonga setinden güç alacağını da belirtelim.

“Xiaomi, Redmi 10 Modelinin Temel Özelliklerini Paylaştı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir