Yeniden görülecek Taraf davasında Baransu’ya tahliye kararı: Serbest bırakılmayacak

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Kapatılan Taraf gazetesinin eski yöneticileri ve muhabiri Mehmet Baransu’nun yargılandığı davada istinaf mahkemesi Baransu’nun tahliyesine karar verdi. Öte yandan Baransu, Mersin 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki farklı bir davasından dolayı cezaevinden çıkamayacak.

Bozulan dava yeniden görülecek.

Fotoğraf: AA

Davada hüküm 4 Mart’ta açıklanmış, İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Baransu’nun ’devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme’ suçundan altı yıl, ‘devletin güvenliğine ve yararlarına ilişkin bilgileri açıklama’ suçundan da yedi yıl hapisle cezalandırılmasına hükmetmişti.

Ahmet Altan, Yasemin Çongar ve Yıldıray Oğur da ‘devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin etme‘ suçundan ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/yeniden-gorulecek-taraf-davasinda-baransuya-tahliye-karari-serbest-birakilmayacak/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/yeniden-gorulecek-taraf-davasinda-baransuya-tahliye-karari-serbest-birakilmayacak/

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir