Ankara Büyükşehir Belediyesi'den su indirimi kararına tepki

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ndeki oturumda alınan ‘su ücretlerine yüzde 50 indirim’ kararına tepki gösterdi.
ABB’den yapılan açıklamada, “Mecliste alınan bu karar su indirimi kararı değil, Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresinin (ASKİ) iflas ettirilmesi kararıdır” denildi.
ABB’den yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
“Ankara’da suyun metreküp maliyeti 24 TL, ücreti ise 13 TL’dir. Ayrıca sosyal yardım alan ailelere 10 tona kadar ton başı 1 TL’ye, öğrenci evlerine ise yüzde 50 indirimli su temin edilmektedir. Zaten maliyetinin yarısına ücretlendirilen su tarifesine yüzde 50 indirim yapılması, ASKİ’yi işlevsiz hale getirecektir. Bu kararla halka yıllık ortalama 300 milyon metreküp su temini sağlayan ASKİ’nin su tarife geliri yıllık yaklaşık 1, 8 milyar TL olacaktır. ASKİ’nin sadece 2022 yılı elektrik ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12363861/ankara-buyuksehir-belediyesiden-su-indirimi-kararina-tepki

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12363861/ankara-buyuksehir-belediyesiden-su-indirimi-kararina-tepki

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir