Ankara gar katliamı anmasında gözaltı

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Ankara gar katliamında yaşamını yitirenler, katledildikleri yerde anıldı. Alana girmeye çalışanların engellendiği anmada çok sayıda kişi de gözaltına alındı.

Fotoğraf: Twitter/DİSK

Ankara’da 10 Ekim 2015’de Gar Meydanı’nda düzenlenen ‘barış ve demokrasi’ mitingine yönelik IŞİD saldırısında 104 kişi yaşamını yitirmişti.

Katliamın yedinci yılında 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen anmaya, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, TİP Milletvekili Ahmet Şık, CHP ve HDP milletvekilleri, Türk Tabipleri Birliği (TTB), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Devrimci İşçi ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/ankara-gar-katliami-anmasinda-gozalti/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/ankara-gar-katliami-anmasinda-gozalti/

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir