Deniz Baykal’ın tasfiyesine giden ve Kılıçdaroğlu’nun önünü açan süreçte neler yaşandı?

Dikkat! bu haber “SuperHaber” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

“CHP’ye oy veren milyonlarca insan bu CHP’den rahatsızdır, 10 Aralıkçı hareketten rahatsızdır, CHP’nin Atatürk’ten uzaklaşmasından rahatsızdır ve Atatürk’ün felsefesinden uzaklaşmasından rahatsızdır. Çünkü Atatürkçülük; geçmişin bekçiliği değil geleceğin öncülüğüdür. O yapı maalesef geleceğin öncülüğünü yapamıyor. Çağı bile anlamadıklarını görüyorsunuz. Çağın öncülüğünü yapabilmek bağımsızlıktan geçer. Yani Amerika’dan, Biden’den Türkiye’de kurulacak iktidara yardım istememekten geçer. Biz bu iç sorunları kendimiz çözeriz.”
CHP’de yıllarca üst düzey görev yapan ve yakın zamanda vefat eden Şahin Mengü, 2021 yılında yaptığı bir açıklamada bunları söylemekteydi.

CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu dönemi ile birlikte adım adım Atatürkçü, ulusalcı isimler tasfiye edilirken yerlerine küreselleşmeci, yeri geldiğinde HDP ile birlikte hareket edilmesi gerektiğini savunan yapı hakim oldu. Hatta tasfiye edilen isimlerin ifadesiyle işgal eden yapı.

Peki Şahin Mengü’den ……

Devamını okumak için: https://www.superhaber.tv/kimdir-bu-10-aralikcilar-deniz-baykalin-tasfiyesine-giden-ve-kilicdaroglunun-onunu-acan-surecte-neler-yasandi-video-420015

Kaynak :
https://www.superhaber.tv/kimdir-bu-10-aralikcilar-deniz-baykalin-tasfiyesine-giden-ve-kilicdaroglunun-onunu-acan-surecte-neler-yasandi-video-420015

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir