Türkiye'nin deri kralı Matraş iflas etti!

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Ayakkabı, deri ve çanta sektörünün sıkıntı yaşayan ünlü markaları ile ilgili defalarca kulis yazdık. Ayakkabı sektörü 2018 yılında sıkıntılı bir sürece girmişti.
Birbirinden ünlü ayakkabı markaları ve mağaza zincirleri peş peşe konkordatoya gitti. Listede kimler yoktu ki… Hotiç, İnci Deri, Yeşil Kundura, Marka Park, Beta, Kemal Tanca. Liste uzayıp gidiyor.
Bu şirketler için artık konkordato süreçlerinin sonuna yaklaşılıyor. Bu markaların biri konkordato sürecine girmemişti, ama işlerin kötü olduğu hep konuşuldu. Deri çanta ve ayakkabı sektörünün ünlü markası Matraş’tan bahsediyoruz.
Aralarında Prada, Miu Miu, Burberry, Massimo Dutti’nin de bulunduğu dünya devlerinin tedarikçisi de olan Matraş’ın 2020’den bu yana faaliyetlerini kısmen durdurduğu biliniyor.
Piyasadan öğrendiğimize göre aile arasında da miras kavgaları olduğu hep kamuoyuna yansımıştı. Matraş zor duruma ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12336003/turkiyenin-deri-krali-matras-iflas-etti

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12336003/turkiyenin-deri-krali-matras-iflas-etti

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir