Göç İdaresi’nden Soylu’nun cevap vermediği soruya: Gerekli işlemler yapılıyor

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Göç İdaresi Başkanlığı, ‘yabancıların gerçek dışı adreslere kaydedilmesi’ iddialarıyla ilgili yayınladığı açıklamada “Gerekli idari ve adli işlemler yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Fotoğraf: AA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendisine ‘yabancıların oturmadığı adreslere kayıtlı olmasıyla ilgili’ soru soran FOX muhabiri Fırat Irmak’ın çenesini okşayarak “Canım benim” demiş, soruyu cevaplamamıştı.

Göç İdaresi’nin açıklamasında 2022 başından bu yana 3 milyon 791 bin 198 yabancının adresinin soruşturulduğu ve rutin olarak soruşturulmaya devam ettiği yazıldı.

Açıklamada ‘gerek tahkikat ve taramaya gerekse şikayete bağlı olarak gerçeğe aykırı adres beyanında bulunulduğunun tespit edilmesi halinde’ tüm kişiler hakkında ‘gerekli idari ve adli ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/goc-idaresinden-soylunun-cevap-vermedigi-soruya-gerekli-islemler-yapiliyor/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/goc-idaresinden-soylunun-cevap-vermedigi-soruya-gerekli-islemler-yapiliyor/

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir