Şeffaflık Örgütü: Türkiye, dış ticarette yolsuzluğa yaptırım uygulamıyor

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Uluslararası Şeffaflık Örgütü’nün dış ticaret raporuna göre Türkiye, yolsuzluğa karşı yaptırımları ‘az uygulayan ya da hiç uygulamayan’ ülkeler arasında.

Fotoğraf: AA

Uluslararası Şeffaflık Örgütü, dünya ihracatının yaklaşık yüzde 85’ini oluşturan 47 ülkeyi incelediği ‘Yolsuzluğun İhracı 2022’ raporunu yayımladı.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre 2009’dan bu yana ülkelerin uluslararası ticarette yolsuzlukla mücadelesini takip eden çalışmada Türkiye de incelendi.

Ticarette yabancı kamu görevlilerine rüşvet verilmesini suç sayan ve bu yönde yasal olarak bağlayıcı standartlar belirleyen Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) Rüşvetin Önlenmesi Sözleşmesi kapsamında hazırlanan raporda Türkiye, yasaları ‘az uygulayan/hiç uygulamayan’ ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/seffaflik-orgutu-turkiye-dis-ticarette-yolsuzluga-yaptirim-uygulamiyor/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/seffaflik-orgutu-turkiye-dis-ticarette-yolsuzluga-yaptirim-uygulamiyor/

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir