Görenleri şaşırtan mantar! Dev mantar köylünün ilgi odağı oldu

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Konya’nın Beyşehir ilçesi Akçabelen Mahallesi’nde çobanlık yapan Durmuş Çetin, koyun sürüsünü dağlık alanda otlatırken bugüne kadar hiç görmediği kadar büyük olan bir istiridye mantarını yıkılmış bir ağacın gövdesinde fark etti.
Akçabelen ve Göynem mahalleleri arasındaki dağlık alanda bulduğu mantarı köy meydanına getiren Çetin, meraklı vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Daha önce bu kadar büyük mantar görmemiş olan vatandaşlar, hatıra fotoğrafı çekmeyi de es geçmedi.
Mantar 5 kilo 150 gram çıktı
Terazide tartılan mantarın 5 kilo 150 gram ağırlığına sahip olduğu tespit edildi.
“İlk defa böyle büyüğüne rastladım”
Çoban Durmuş Çetin, hayvan otlatırken dağlarda sık ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12353791/gorenleri-sasirtan-mantar-dev-mantar-koylunun-ilgi-odagi-oldu

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12353791/gorenleri-sasirtan-mantar-dev-mantar-koylunun-ilgi-odagi-oldu

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir