Hayvan zehirlediği gerekçesiyle gözaltına alındı, serbest bırakıldı

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Mersin’in Toroslar ilçesi Kepirli Mahallesi’nde iki kedi ile bir köpeğin can çekiştiğini görenler, jandarmaya haber verdi. Güvenlik güçleri olay yerinde yaptığı inceleme sonucu hayvanların zehirlendiği gerekçesiyle C.Y. adlı şüpheliyi gözaltına aldı, C.Y. daha sonra serbest bırakıldı.

DHA’nın haberine göre, olay yerine İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi (Haydi) ile İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri sevk edildi. Zehir verilerek öldürüldüğü değerlendirilen hayvanlar, inceleme için alınıp, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü laboratuvarına götürüldü. Bölgede geniş çaplı çalışma başlatan jandarma ekipleri, şüpheli olarak belirlenen C.Y.’yi gözaltına aldı.

Emniyet’teki işlemlerinin ardından tutuklama talebiyle adliyeye sevk edilen C.Y., nöbetçi hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (HABER MERKEZİ)
 

 

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/hayvan-zehirledigi-gerekcesiyle-gozaltina-alindi-serbest-birakildi-haber-1584616

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir