İmamoğlu: ‘İstanbul'a değer ve kalite katacağız’

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Kartal Yakacık Stadı ve Cevizli Yaşam Merkezi’nin temel atma törenleri CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Onursal Adıgüzel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve Kartalspor altyapı oyuncularının katılımlarıyla yapıldı. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Gürkan Alpay’ın da katıldığı törende İBB Başkanı İmamoğlu şunları söyledi:

“EN AZ İKİ KAMPANYAYLA DAHA VATANDAŞIMIZIN KARŞISINA ÇIKACAĞIZ”

Bugün, Kartal’a iki tesisi birden başlatmanın ve çok yakın bir zamanda da hem Kartal’a hem İstanbul’a kazandıracak olmanın keyfini ve mutluluğunu yaşıyorum. İstanbul’da ihtiyacı olan ne var ise, onlara hizmet eden ve onlar için üreten bir süreci tamamlamanın, tanımlamanın kesinlikle keyfini yaşıyoruz. Bu ‘150 Günde 150 Proje’ sayısını aşacağız. Ama burada mı kalacak? Hayır; devam ediyoruz. Biz, önümüzdeki kalan 1,5 yıllık zaman dilimi içerisinde göreceksiniz ki, en az iki kampanyayla daha vatandaşımızın karşısına çıkacağız. İstanbul’a değer katacağız ve kalite katacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

“39 İLÇEYLE AYNI İLİŞKİYİ YÜRÜTÜYORUZ”

İstanbul’un ve dünyanın en demokrat belediye başkanı olmak hedefiyle yola çıktık. Bunun yanına aynı zamanda, ‘En yatırımcı ve en çok iş üreten belediyesi olmak istiyoruz u da eklemek istiyorum. Bütün kararlarımızı ortak akılla, vatandaşın ihtiyaç ve taleplerini uzmanların tespitleriyle beraber başlatıyoruz ve bitiriyoruz. Kartal’da da Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile birlikte hareket ederek çalıştık. Bu sadece yol arkadaşım, değerli kardeşim Gökhan Yüksel’e ait bir hak da değil. 39 ilçenin, 39’uyla da aynı ilişkiyi yürütüyoruz. Bugün başlatacağımız hem Yakacık Stadı’nda hem de Cevizli’deki sosyal merkezimizde benzer iş birliklerini yaptık. Başından beri en doğru hangi hizmetler, hangi şekilde var olmalıdır diye çalıştık.

“HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İŞ ÜRETİYORUZ”

Göreve geldiğimizde, geçmişte yazılı sözleşme yapılmadan, siyasi menfaat üzerinden başlatılan projelerle karşılaştık. İlgili kişi, kurum ve kuruluşlarla konuşarak sorunları çözen protokoller yaptık. Bunların çoğunluğu AK Partili belediyelerdi. O da tabii bir tesadüf değil. Ne yazık ki CHP’li belediyelerde Büyükşehir’in pek yatırımını bulamadık görevi devraldığımızda. Süreçlerimizi şeffaf ve liyakat usulü üzerinden yürüttüğümüz için, kesinlikle her zamankinden daha fazla iş üretiyoruz. Ve bu anlamda geliştirdiğimiz projeleri ve ne yazık ki o bahsettiğim eksiklikleri, tuhaflıkları da gidererek, tertemiz haliyle vatandaşlarımıza sunuyoruz. İstanbul’un bu anlamda yüzü de gülüyor aslında. Aksilikleri gidermenin, terslikleri düzeltmenin aslında İstanbul’a çok düzgün, çok kurumsal bir altlığı da oluşturduğunun farkındayız.

“GÖREVLERİMİZİ ATATÜRK’ÜN CUMHURİYET’İNE BORÇLUYUZ”

O, çocukluğunda top oynadığı, üstünü başını kirlettiği yere stat yapmanın iş birliğini yapan bir Belediye Başkanı İstanbul’da. Ben de dün anlattığım gibi; 36-37 sene önce, Beyazıt Meydanı’nın göbeğine düşüp, neye düştüğünün de farkında olmadan siyasi münazaraların içinde kendini bulan bir lise öğrencisi olarak, bugün İstanbul’un Büyükşehir Belediye Başkanı olabiliyoruz. Her ikimiz de bunu, Atatürk’ün Cumhuriyet’ine borçluyuz. Onun sayesinde bunlar oluyor. Dolayısıyla bunun hakkını vermeliyiz. Gece-gündüz çalışmalıyız. Hem o hem ben hem burada bulunan değerli milletvekillerim, Genel Başkan Yardımcılarım ve diğer bütün görevi olan dostlarımız, arkadaşlarımız hakkını vermeliyiz. Hak, hukuk, adalet kavramlarıyla bu sürece en üst seviyede destek olmalıyız.”

Bu sorumluluk duygusuyla hareket ettikleri takdirde kazanın millet olacağını vurgulayan İmamoğlu, “Bu inançla hareket ediyoruz. Bugün Mevlit Kandili. O güzel duygularımızla, dualarımızla eminim ki hepimiz, geleceğimiz için dua edeceğiz. Çocuklarımız için, gençlerimiz için, ekonomik olarak refah düzeyini yukarıya taşındığı bir ülke olmak için dua edeceğiz. Çevresindeki hiçbir ülkeyle sorun yaşamayan, tam aksine gücüyle, kuvvetiyle bu coğrafyanın barışının teminatı olan bir ülke olmak adına dualarımızı edeceğiz. Bu bağlamda Mevlid Kandili’nin mübarek olmasını diliyorum.”

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/imamoglu-istanbula-deger-ve-kalite-katacagiz/715776

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir